Klosze, abażury i oprawki

We wszystkich lampach wiszących, żyrandolach, kinkietach, plafonach, lampach podłogowych stosujemy oprawki na duży gwint żarówki (E27). W niewielu lampach stosujemy oprawki E14, przede wszystkich w lampkach biurkowych oraz gabinetowych. Są to oprawki plastikowe i można w nich stosować wszelkiego rodzaju żarówki, w tym halogenowe, LED czy świetlówki energooszczędne, a w przypadku montażu żarówek starego typu istnieje ograniczenie do 60W w przypadku żarówek z gwintem 27 oraz 40W z gwintem E14.  

Na życzenie za dopłatą 10zł/szt możemy zamiast oprawki plastikowej zamontować oprawkę metalową z ceramicznym wkładem, która przystosowana jest do żarówek starszego typu o mocy do 100W. 

W lampach stosujemy tylko i wyłącznie klosze szklane.

Serie m.in. B, H, C, V, E, D itp.: klosze o średnicy 19cm, 22cm, 25cm, 30cm, 35cm, 40cm (w zależności od lampy). Do wyboru kolor biały typu 'alabaster' lub ecru typu 'alabaster' (ten typ szkła ma smugi w swojej strukturze). Ewentualnie można również pytać o klosze ecru gładkie, które jednak nie zawsze są dostępne.

Serie R, HR, CR, DR itp.: klosze z ramką mosiężną w rozmiarze 19cm, 30cm lub 38cm. Szkło w trzech wykończeniach: białe w połysku (nazywane przez klientów często kloszami mlecznymi, zewnętrzna warstwa szkła jest śliska, jak szyba), białe matowe lub kremowe matowe.

Seria O i OL: klosze z prawdziwego szkła witrażowego wykonywane ręcznie przez witrażystę. W rozmiarach 17x17cm, 24x24cm, 30x30cm, 40x40cm, 45x45cm.

Serie L, A, NA, PA, I itd.: abażury materiałowe w kształcie stożka o średnicach: 20cm, 35cm, 45cm. Wszystkie abażury mają mocowanie pod dużą oprawkę E27 (otwór montażowy o średnicy około 4cm). Abażur o średnicy 20cm ma dolne mocowanie, a abażury większe mocowanie górne. Dodatkowo w niektórych lampach stosujemy abażury ecru o średnicy 20cm z górnym mocowaniem.

Wszystkie abażury wykonane są z gładkiego, zmywalnego materiału.

Abażury ecru oraz cappuccino zdobione są złotą taśmą oraz mają biały środek (oraz biały stelarz pod oprawkę).

Abażury ciemny brąz mają złoty środek (oraz złoty stelarz pod oprawkę).