Ogólnie o mosiądzu oraz o naszych lampach

Wszystkie nasze lampy produkowane są w Polsce z elementów w 100% mosiężnych polskich i włoskich (absolutnie nie chińskich). Zawsze to podkreślamy, ponieważ mosiądz to szlachetny i ponadczasowy materiał, ale przede wszystkim ceniony jest za swoją trwałość (mosiądz to metal, który nie rdzewieje). Kupując lampę mosiężną ma się pewność, że przetrwa co najmniej kilkanaście lat oraz że na przykład z biegiem czasu powłoka zewnętrzna nie ulegnie uszkodzeniu, jak bywa to w lampach stalowych lub udających mosiężne. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ jesteśmy jedną z ostatnich firm, która oferuje mosiężne lampy - ogromna większość lamp 'mosiężnych' dostępnych na polskim rynku to lampy stalowe, które pokryte są powłoką udającą mosiądz. Jest to celowe działanie, ponieważ mosiądz to bardzo drogi metal, a w czasie pandemii komponenty mosiężne do produkcji lamp podrożały o kilkaset procent. Dlatego podkreślamy: oferujemy lampy wykonane z mosiądzu, a nie ze stali.


Nasze lampy dzielimy na dwie kategorie: klasyczne oraz nowoczesne. 
Lampy mosiężne w klasycznym stylu stanowią ogromną większość naszej oferty. Wykończone są w patynie, która nadaje lampie stylowy wygląd, a dzięki niej mosiądz ma przyjemny, stonowany złoty kolor idealnie pasujący na przykład do drewna. Nie jest to świecący i bijący po oczach złoty metal, który widuje się w marketach. Dodatkowo powłoka lakieru zabezpiecza patynę oraz samą lampę, a także ułatwia utrzymanie jej w czystości.
Lampy mosiężne w nowoczesnym stylu (szczególnie serie G oraz T) wykonane są z części mosiężnych albo mosiężnych oraz stalowych lakierowanych na czarny matowy kolor. Dzięki delikatnej powłoce bezbarwnego lakieru lampy łatwo utrzymać w czystości.


Każda lampa, którą oferujemy jest wykonana ręcznie, nie ma tutaj mowy o produkcji masowej. Każdy, nawet najmniejszy element mosiężny: elementy toczone, podsufitki, nadklosze, rury czy odlewy mosiężne: wszystkie elementy są obrabiane ręcznie, a następnie łączone w całość tak, aby produkowana lampa była ozdobą wnętrza. Proces patynowania przeprowadzany jest od ponad 15 lat w taki sam sposób. Często w opisie naszych lamp można zobaczyć frazę ‘zawiera odlewy mosiężne importowane z Włoch’. Dlaczego do produkcji polskich lamp używane są włoskie odlewy mosiężne? Ponieważ u nas nikt nie wykonuje tak pięknych odlewów o tak różnorodnych formach i kształtach. W zależności od lampy oraz serii lamp, czasami wykorzystujemy jedynie niewielkie dodatki włoskie, ale są też serie, które są wykonane w zasadzie w całości na bazie komponentów włoskich. Są to lampy z górnej półki cenowej, ale patrząc na nie od razu wiadomo, że jest to lampa ciekawa, oryginalna oraz unikatowa. Współpraca w włoskimi odlewniami to zaszczyt, ponieważ ich wyroby słynne są na całym świecie, a Włosi słyną z produkcji klasycznych lamp mosiężnych.


Nasi Klienci kupują oświetlenie do swoich mieszkań, domów czy firm, ale nasze lampy zdobią również wnętrza Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera, Kancelarii Sejmu, wielu ministerstw, licznych bibliotek, sądów, urzędów miast. Jest to powód do dużej dumy, ale również najlepszy dowód na uniwersalny charakter lamp mosiężnych. 

Mosiężne lampy patynowane Seria BLampa podłogowa z mosiądzu PA-P1Klasyczny złoty kinkiet mosiężny z dwoma kloszamiKlasyczna lampka biurkowa z mosiądzu B-B1Stylowa mosiężna lampa podłogowa z mosiądzu C-P1DKlasyczne lampy mosiężne - Seria YLampy z serii L - wykonane z mosiądzuKlasyczne lampy mosiężne z serii SKlasyczna mosiężna lampa gabinetowaKlasyczne mosiężne lampy z serii VLampy z mosiądzu - Seria CRStylowe mosiężne lampy z abażurami - Seria AKlasyczne lampy do domu wykonane z mosiądzuLampy klasyczne Seria HRMosiężne lampy klasyczne - Seria NRLampa gabinetowa z mosiądzu.Mosiężne lampy witrażowe - Seria OLampa podłogowa do salonu wykonana z mosiądzuLampy mosiężne z abażurami - Seria YAlampa_z_przeciwwagaKinkiet z mosiądzu z włoską podstawą B-K1Mosiężna patynowana lampa nad stół R-S3LLampy klasyczne z mosiądzu z abażurami - Seria PAKlaszyczny złoty mosiężny kinkiet B-K2Lampy stylowe mosiężne z abażurami - Seria FCiemno złota lampa mosiężne na biurko C-B2Klasyczne mosiężne lampy do domu lub mieszkania - Seria MRKlasyczna złota patynowana lampa nad stół z mosiądzu S-S3LEleganckie lampy z mosiądzu - Seria DRWybrane elementy mosiężne z naszych lamp.Klasyczne lampy z mosiądzu Seria CLampy witrażowe w stylu art deco - Seria OLPlafon mosiężny włoski Seria PLLampy PL1G - przysufitowe, krótkie lampy mosiężneMosiężna lampa gabinetowa L-B1WBogate żyrandole mosiężne - Seria IBardzo często klienci kupujący kilka lamp chcieliby, żeby pasowały do siebie i aby można je było zamontować w jednym pomieszczeniu. Dlatego właśnie lampy dzielimy na serie (lub inaczej – rodziny lamp), a każda z rodzin zawiera lampy, które idealnie do siebie pasują. Lampy z każdej rodziny można wyświetlić klikając u góry strony na nazwę serii (rodziny) – na przykład ‘V’, ‘R’, ‘B’, ‘H’ … itd. Każda seria zawiera wiele typów lamp – żyrandole, lampy wiszące, podsufitowe, plafony, kinkiety, lampy biurkowe i podłogowe.

Podkreślamy również, że klienci z sukcesem łączą lampy z więcej niż jednej serii – najważniejsze, że wszystkie nasze lampy wykończone są w ten sam sposób - mosiądz jest patynowany i w efekcie uzyskuje kolor 'starawego' złota.