Ogólnie o mosiądzu oraz o naszych lampach

Wszystkie nasze lampy produkowane są w Polsce z elementów w 100% mosiężnych polskich i włoskich (absolutnie nie chińskich). Zawsze to podkreślamy, ponieważ mosiądz to szlachetny i ponadczasowy materiał, ale przede wszystkim ceniony jest za swoją trwałość (mosiądz to metal, który nie rdzewieje). Kupując lampę mosiężną ma się pewność, że przetrwa co najmniej kilkanaście lat oraz że na przykład z biegiem czasu powłoka zewnętrzna nie ulegnie uszkodzeniu, jak bywa to w lampach stalowych lub udających mosiężne. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ jesteśmy jedną z ostatnich firm, która oferuje mosiężne lampy - ogromna większość lamp 'mosiężnych' dostępnych na polskim rynku to lampy stalowe, które pokryte są powłoką udającą mosiądz. Jest to celowe działanie, ponieważ mosiądz to bardzo drogi metal, a w czasie pandemii komponenty mosiężne do produkcji lamp podrożały o kilkaset procent. Dlatego podkreślamy: oferujemy lampy wykonane z mosiądzu, a nie ze stali.


Nasze lampy dzielimy na dwie kategorie: klasyczne oraz nowoczesne. 
Lampy mosiężne w klasycznym stylu stanowią ogromną większość naszej oferty. Wykończone są w patynie, która nadaje lampie stylowy wygląd, a dzięki niej mosiądz ma przyjemny, stonowany złoty kolor idealnie pasujący na przykład do drewna. Nie jest to świecący i bijący po oczach złoty metal, który widuje się w marketach. Dodatkowo powłoka lakieru zabezpiecza patynę oraz samą lampę, a także ułatwia utrzymanie jej w czystości.
Lampy mosiężne w nowoczesnym stylu (szczególnie serie G, GP, KL, KR, K, E oraz T) wykonane są z części mosiężnych albo mosiężnych oraz stalowych lakierowanych na czarny matowy kolor. Dzięki delikatnej powłoce bezbarwnego lakieru lampy łatwo utrzymać w czystości.


Każda lampa, którą oferujemy jest wykonana ręcznie, nie ma tutaj mowy o produkcji masowej. Każdy, nawet najmniejszy element mosiężny: elementy toczone, podsufitki, nadklosze, rury czy odlewy mosiężne: wszystkie elementy są obrabiane ręcznie, a następnie łączone w całość tak, aby produkowana lampa była ozdobą wnętrza. Proces patynowania przeprowadzany jest od ponad 15 lat w taki sam sposób. Często w opisie naszych lamp można zobaczyć frazę ‘zawiera odlewy mosiężne importowane z Włoch’. Dlaczego do produkcji polskich lamp używane są włoskie odlewy mosiężne? Ponieważ u nas nikt nie wykonuje tak pięknych odlewów o tak różnorodnych formach i kształtach. W zależności od lampy oraz serii lamp, czasami wykorzystujemy jedynie niewielkie dodatki włoskie, ale są też serie, które są wykonane w zasadzie w całości na bazie komponentów włoskich. Są to lampy z górnej półki cenowej, ale patrząc na nie od razu wiadomo, że jest to lampa ciekawa, oryginalna oraz unikatowa. Współpraca w włoskimi odlewniami to zaszczyt, ponieważ ich wyroby słynne są na całym świecie, a Włosi słyną z produkcji klasycznych lamp mosiężnych.


Nasi Klienci kupują oświetlenie do swoich mieszkań, domów czy firm, ale nasze lampy zdobią również wnętrza Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera, Kancelarii Sejmu, wielu ministerstw, licznych bibliotek, sądów, urzędów miast. Jest to powód do dużej dumy, ale również najlepszy dowód na uniwersalny charakter lamp mosiężnych. 

Galeria lamp nowoczesnych:

Złote nowoczesne żyrandole - Seria KRZłote lampy mosiężne z kloszami kulami - Seria KLNowoczesne złote lampy z mosiądzu - Seria KRZłota lampka biurkowa/nocna z mosiądzu - Seria KL, lampa KLT-B1U Złote nowoczesne lampy z kloszami przeźroczystymi - Seria GZłota nowoczesna mosiężna lampa nad stół - Seria G, lampa G-S3LZłote mosiężne nowoczesne lampy z mosiądzu - Seria GCzarno-złote nowoczesne lampy do pokoju - Seria GZłote nowoczesne lampy z mosiądzu z kloszami bursztynowymi - Seria GCzarne nowoczesne lampy z białymi kloszami - Seria G

Galeria lamp klasycznych:

Klasyczne lampy z mosiądzu - Seria RLampy mosiężne do domu lub mieszkania - Seria HRMosiężny kinkiet R-K1GLampa klasyczna z mosiądzu nad stół S-S3L (Seria S)Lampy mosiężne patynowane do klasycznego wnętrza - Seria BKinkiet mosiężny z dwoma kloszami B-K2 (Seria B)Ponadczasowe klasyczne lampy z mosiądzu - Seria Vklasyczne_lampy_do_domuklasyczny_żyrandol_do_salonuBiurkowa lampka z mosiądzu B-B1 (Seria B)Lampa gabinetowa B-B2 wykonana z mosiądzu w patynie (Seria B)Lampa podłogowa VG-P2 wykonana z mosiądzu (Seria VG)Klasyczna lampa podłogowa PA-P1 wykonana z mosiądzu (Seria PA)Klasyczna lampa mosiężna podłogowa A-P1 z abażurem (Seria A)Gabinetowa lampa mosiężna PR-B2 (Seria PR)Lampa podłogowa L-P1 wykonana z mosiądzu patynowanego (Seria L)Lampa podłogowa z mosiądzu C-P1D z białym kloszem (Seria C)lampa_stojaca_z_mosiadzu-kopialampa_złota_nad_stółlampa_z_przeciwwagalampa_stojaca_z_mosiadzulampa_złota_nad_stół2lampa-stolowa-z-abazurem-l-b1wlampy_klasyczne_ciemne_zlotolampy_klasyczne_do_pokoju2lampy_klasyczne_mosiezne_z_abazuramilampy_klasyczne_klosze_z_ramkalampy_klasyczne_z_kloszamilampy_klasyczne_złote-kopialampy_klasyczne_złotelampy_mosieznelampy_mosiezne_z_abazuramilampy_stylowe_do_pokojulampy_stylowe_z_abazuramibogate_lampy_klasycznelampy_witrazowe_art_decolampy_witrazowe_klasyczneozdobne_żyrandole_mosiezneoczka_złote_patyna_zestawieniepl1g_detale_bialyplafon_mosiezny_wloskistylowe_lampy_z_abazuramizloty_kinkiet_mosiezny_b_k2eżyrandol_do_salonu_klasycznyzłota_lampa_na_komode_z_mosiadzużyrandol_stare_złoto_abażuryBardzo często klienci kupujący kilka lamp chcieliby, żeby pasowały do siebie i aby można je było zamontować w jednym pomieszczeniu. Dlatego właśnie lampy dzielimy na serie (lub inaczej – rodziny lamp), a każda z rodzin zawiera lampy, które idealnie do siebie pasują. Lampy z każdej rodziny można wyświetlić klikając u góry strony na nazwę serii (rodziny) – na przykład ‘V’, ‘R’, ‘B’, ‘H’ … itd. Każda seria zawiera wiele typów lamp – żyrandole, lampy wiszące, podsufitowe, plafony, kinkiety, lampy biurkowe i podłogowe.

Podkreślamy również, że klienci z sukcesem łączą lampy z więcej niż jednej serii – najważniejsze, że wszystkie nasze lampy wykończone są w ten sam sposób - mosiądz jest patynowany i w efekcie uzyskuje kolor 'starawego' złota.