Lampy na zamówienie - modyfikacje, które wykonujemy na co dzień

Klienci niemal codziennie zamawiają u nas lampy mniej lub bardziej modyfikowane. Największa ilość modyfikacji wynika z chęci dopasowania wysokości lampy do wysokości pomieszczenia, w którym będzie wisieć. Proszę pamiętać, że nie każda lampa nadaje się do zmian i przed zakupem należy się upewnić, że dana zmiana będzie możliwa (na przykład włoskiego odlewu mosiężnego nie można skrócić czy wydłużyć). Zmiana wysokości lampy nie wpływa na czas realizacji.

Na życzenie oferujemy szybką wycenę, a także – co ważne – zdjęcie z wizualizacją lampy po zmianach. Bardzo często niewielkie przedłużenia wykonujemy gratis.

Poniżej przedstawiamy najczęstsze modyfikacje, o które proszą nas Klienci:

 Skracanie lamp (bezpłatne)

Skracanie lamp o żądaną długość w centymetrach, np. 2cm, 5cm, 6cm, 7cm, 12cm... Skrócić możemy cienkie rurki, grube rury lub łańcuch. Zamówienie lampy skróconej nie wpływa na czas realizacji zamówienia. Należy pamiętać, że nie każdą lampę można skrócić, w niektórych przypadkach możliwość skrócenia jest minimalna (2-3 centymetry), a czasami wręcz niemożliwa. 
Od pewnego czasu sukcesywnie powiększamy kategorię niskich lamp wiszących oraz żyrandoli, można je znaleźć na poniższej stronie:
https://www.mninteriors.pl/krotkie-oraz-niskie-zyrandole-mosiezne-wieloramienne

Przyjmujemy zwroty lamp modyfikowanych, w tym skracanych. Jedynie w nielicznych przypadkach nie ma możliwości zwrotu, ale każdorazowo przed przyjęciem zamówienia Klient jest o tym fakcie informowany (na przykład lampa, do której części trzeba sprowadzić na zamówienie i której nie mamy w regularnej produkcji). 

 Przedłużanie lamp

Lampy przedłużamy rurką cienką, grubą, łańcuchem - w dowolnych proporcjach i długościach. To Państwo decydują, o ile centymetrów przedłużyć rurkę lub łańcuch. Zamówienie lampy przedłużonej nie wpływa na czas realizacji zamówienia. Przedłużenia do 15cm wykonujemy gratis.

Przyjmujemy zwroty lamp modyfikowanych, w tym przedłużanych. Jedynie w nielicznych przypadkach nie ma możliwości zwrotu, ale każdorazowo przed przyjęciem zamówienia Klient jest o tym fakcie informowany (na przykład lampa, do której części trzeba sprowadzić na zamówienie i której nie mamy w regularnej produkcji). 

 Przedłużenie łańcuchem  10zł / 10cm 
     
 Przedłużenie cienką rurką (gładką lub ryflowaną)   5zł / 10cm 
     
 Przedłużenie grubą rurą (gładką lub ryflowaną)   10zł / 10cm 
     

W przypadku przedłużenia cienkiej rurki bardzo korzystnym wizualnie oraz akceptowanym przez Klientów rozwiązaniem jest podział tej rurki na dwie równe części małym mosiężnym elementem (na poniższym obrazku zaznaczonym białą strzałką). Takie rozwiązanie przedstawiamy poniżej. Dopłata do podziału wynosi 10zł (plus ewentualny koszt przedłużenia samej rurki, ceny j.w.):

 Zmiana ilości oprawek lub ich typu w lampach podłogowych z kloszem skierowanym w dół lub w lampach wiszących z kloszem skierowanych do góry.

W lampach podłogowych z abażurem lub kloszem szklanym skierowanym w dół w zależności od modelu instalowane są dwie lub trzy oprawki E27. Możemy ilość tą zwiększyć (na przykład z 2xE27 na 3xE27) lub zmniejszyć (na przykład z 3xE27 na 2xE27). W takich lampach możemy też zamienić oprawki E27 na E14. 
W lampach wiszących z jednym kloszem szklanym skierowanym do góry w zależności od modelu instalowane są dwie lub trzy oprawki E27. Możemy ilość tą zwiększyć (na przykład z 2xE27 na 3xE27) lub zmniejszyć (na przykład z 3xE27 na 2xE27). Możemy też zmienić typ oprawki z E27 na E14. 

Przyjmujemy zwroty lamp modyfikowanych, w tym lamp ze zmienioną ilością oprawek. Jedynie w nielicznych przypadkach nie ma możliwości zwrotu, ale każdorazowo przed przyjęciem zamówienia Klient jest o tym fakcie informowany (na przykład lampa, do której części trzeba sprowadzić na zamówienie i której nie mamy w regularnej produkcji). 

 Zwiększanie lub zmniejszanie średnicy żyrandoli 2/3/5/6 ramiennych.

W takim przypadku ustalamy żądaną średnicę żyrandola, na przykład jeśli standardowa średnica wynosi 70cm, możemy taki żyrandol powiększyć do średnicy 80cm, 85cm, 90cm lub większej. W tym przypadku cena jest ustalana indywidualnie, wydłuża się też czas realizacji. Często przy zwiększeniu średnicy żyrandola dobrą praktyką jest dodanie dodatkowego ramienia (na przykłąd 5 ramion przy średnicy 70cm, ale 6 ramion przy średnicy 85cm). Większe żyrandole rzadko kiedy mieszczą się w standardowych pudłach, dlatego (ale też ze względów bezpieczeństwa) wysyłane są na minipaletach lub paletach. Dopłata do takiej przesyłki to koszt około 120zł brutto. 

 Zwiększanie ilości ramion w żyrandolach 2/3/5 ramiennych.

W takim przypadku ustalamy ilość ramion, które ma mieć nowy żyrandol. Na przykład bazą może być lampa pięcioramienna - możemy dołożyć jedno ramię lub więcej, aby w efekcie żyrandol miał przykładowo 6 ramion. Często zwiększenie ilości ramion wymaga również powiększenia średnicy całej lampy (patrz punkt wyżej). W tym przypadku cena jest ustalana indywidualnie.

 Zamiana kloszy

Możliwość zamiany kloszy między lampami (w zależności od ceny klosza cena lampy się zmniejszy lub zwiększy).

 Zamiana łańcucha na rurkę lub odwrotnie (bezpłatnie)

 Montaż wyłącznika łańcuszkowego w kinkietach

Modyfikacja dotyczy zarówno kinkietów z 1, jak i z dwoma kloszami - jest to usługa darmowa. Prośbę o wyłącznik prosimy wpisać w Koszyku zakupów w żółtym polu Uwagi do zamówienia. Wiele kinkietów z naszej oferty ma uniwersalny montaż (kloszem w dół lub w górę - informacja taka znajduje się w opisie danego kinkietu) - w takim przypadku prosimy wpisać w Uwagach również jak kinkiet będzie zainstalowany (nie będzie on już uniwersalny).

Przyjmujemy zwroty lamp modyfikowanych, w tym kinkietów z wyłącznikiem łańcuszkowym. Jedynie w nielicznych przypadkach nie ma możliwości zwrotu, ale każdorazowo przed przyjęciem zamówienia Klient jest o tym fakcie informowany (na przykład lampa, do której części trzeba sprowadzić na zamówienie i której nie mamy w regularnej produkcji).